19 лютого 2015 року відбулося засідання колегії директорів ЗНЗ, позашкільних навчальних закладів та завідуючих ДНЗ району. На засідання було запрошено Каптур П.Г. - завідуючу сектором персоналу райдержадміністрації, яка виступила з питанням "Про дотримання чинного законодавства щодо запобігання та протидію корупції".   На порядок денний було винесено слідуючі питання: 

  • I частина (загальні питання):

1. Про дотримання чинного законодавства щодо запобігання та протидію корупції (Каптур).                                                                           

2. Про організацію роботи з охорони праці та цивільного захисту (Потороча Н.М.).

3. Про фінансово-господарську діяльність закладів освіти за 2014 рік (Убийконь С.В.).

4. Методичні рекомендації щодо подачі методичних розробок на схвалення науково-методичною радою ДОІППО претендентів на присвоєння звань: «викладач-методист», «вчитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист»,«практичний психолог-методист» (Біднова Л.Г.)

  • IIчастина (нарада з директорами ЗНЗ):

1. Про організацію роботи груп «Пізнайко» (Лисогор. Л.І.).

2. Про стан роботи закладів освіти з профілактики правопорушень та бездоглядності за І півріччя 2014-2015 н.р. (Пшенична Т.А.).

3. Патріотичне виховання учнів в ЗНЗ. Творчий звіт Новоселівської СЗШ (Вергун Т.І.)

4. Про участь учнів ЗНЗ у районній та обласній олімпіаді з фізичної культури (Алєксєєва О.М.).

  • ІІІ частина (нарада з завідуючими ДНЗ):

3. Про стан виконання базового компоненту дошкільної освіти щодо впровадження варіативної складової (Островська Л.М.).


Згідно  Положення  про  проведення  Спартакіади  серед  учнів  загальноосвітніх  навчальних  закладів  Дніпропетровської  області  в  2015 році, наказу відділу освіти Широківської РДА від 27.01.2015 №38 та з метою покращення фізично-оздоровчої роботи у загальноосвітніх навчальних закладах; пропаганди фізичної культури, як важливого фактору зміцнення здоров’я; організації фізичного розвитку дітей, виявлення кращих команд та спортсменів для участі в обласних та Всеукраїнських змаганнях 2015 року,  в 2015 році буде проведено  районну  Спартакіаду  серед  учнів  загальноосвітніх  шкіл  з таких видів спорту (календар  змагань  додається):

-   баскетбол;

-  «Шкіряний м’яч»;

-  ДПФ;

-   «Козацький гарт»;

-    футзал;

-    теніс настільний;

-    волейбол (додатковий вид спорту);

-   легкоатлетичне чотириборство (додатковий вид спорту).

Та окрім основних видів спорту, що представлені в районній Спартакіада в школах району, протягом навчального року, вчителями фізичної культури організовуються та проводяться шкільні змагання з армреслінгу, стрітболу, спортивної аеробіки, плавання, шахів, шашок тощо.

Так, протягом січня, в Калинівській СЗШ  відбулися змагання з армреслінгу (серед учнів 5-7 та 8-11 класів), шашок  (серед учнів 5-11 класів), шахів (серед учнів 5-11 класів). Учениця 6 класу Калинівської школи Моісеєнко Альона взяла участь у чемпіонаті з плавання, який відбувся 16-17 січня 2015 року в м. Кривий Ріг та виборола  5 призових місць у різних номінаціях.

Вітаємо всіх призерів з перемогою, бажаємо успіхів у майбутньому!

Відділ освіти висловлює подяку всім вчителям фізичної культури, які навіть в такий складний час, проявляють ініціативу, старанний і творчий підхід до своєї роботи.


Плекаємо світ творчої особистості

Для підтримки творчих літературних починань учнів у Калинівській СЗШ працює літературна студія «Сходинками творчості». Головним завданням роботи студії є не лише розвиток поетичного, філологічного хисту учнів, а й популяризація та відродження дещо згасаючого серед молоді інтересу до українського слова й літератури взагалі. На заняттях студії гуртківці навчаються мистецтву живого слова, оволодівають знаннями з теорії літератури, отримують ази майстерності у роботі з художніми засобами, знайомляться із творчістю як українських, так і зарубіжних письменників, навчаються тонкому і водночас глибокому розумінню літератури як виду мистецтва.

       Уже стало традицією у рамках роботи літературної студії запрошувати до себе на гостину видатних письменників рідної Широківщини та Криворіжжя. Зокрема, нашими гостями  були: письменник Микола Олексієнко і харизматична поетеса та телеведуча Ольга Хвостова. Цього разу  на теплу зустріч до Калинівської СЗШ завітала член Криворізької спілки письменників Марія Вікторівна Гайдук. На «побаченні» із письменницею були присутні не лише гуртківці, а й учні 5 – 10 класів.

      Марія Вікторівна, будучи людиною глибоко духовною, вразила всіх присутніх своєю мудрістю, філософським сприйняттям виру людського життя, своєю альтруїстичною любов’ю до ближнього, матінки-природи.

       Письменниця не оминула увагою і ті трагічні події, які відбуваються на Сході нашої держави. Мужнім воїнам – захисникам Марія Вікторівна присвятила цикл віршів. Слід зазначити, що участь у заході взяв також волонтер зони АТО Буртин Ю. М. і вчитель математики  Шевченко Г. М., син якої, випускник Калинівської СЗШ, Шевченко Віктор, ось уже майже рік знаходиться на передовій лінії гарячого вогню і стійко захищає кордони нашої держави. По завершенню літературної зустрічі з Марією Гайдук учні школи передали партію гуманітарної допомоги, зібраної силами школярів, вчителів, письменниці, батьків та односельців у зону АТО.


        Відповідно до плану роботи відділу освіти, плану масових заходів районного Будинку дитячої творчості та з метою організації змістовного дозвілля учнівської молоді, залучення до участі в конкурсах з інформатики, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, впровадження комп’ютерних технологій у навчально-виховний процес був проведений конкурс комп’ютерного верстання та макетування, в якому взяли участь 34 учні з 13 шкіл району.

            10 лютого відбулося підведення підсумків конкурсу. Журі визначило переможців за трьома жанровими номінаціями та двома віковими категоріями.

       У номінації фоторепортаж було представлено 12  робіт від учнів Широківської СЗШ      № 2 (2 роботи), Червонівської НСЗШ, Широківської СЗШ №1 (2 роботи), Тихоставської НСЗШ, Шестірнянської СЗШ, Калинівської СЗШ, Новокурської СЗШ, Водянської СЗШ, Миролюбівського НВК, Андріївської СЗШ.

            Розглянувши роботи журі визначило місця таким чином:

старша вікова категорія: І місце – Шиян Вікторія, учениця Шестірнянської СЗШ; Шатрай Валентин, учень Водянської СЗШ; ІІ місце – Тютюнник Ірина, учениця Новокурської СЗШ;  Соколовська Юлія, учениця Широківської СЗШ № 2; ІІІ місце – Красуля Олена, учениця Широківської СЗШ № 2; Журавська Вікторія, учениця Андріївської СЗШ; Алхімова Яна, учениця Тихоставської НСЗШ.

       У номінації газета було представлено 9 роботи від учнів Калинівської СЗШ (4 роботи), Карпівської СЗШ, Широківської СЗШ № 1, Зеленобалківської СЗШ, Запорізької СЗШ, Новокурської СЗШ.

           Місця розподілилися таким чином:

старша вікова категорія: І місце – Черниш Людмила, учениця Карпівської СЗШ; ІІ місце – Шахно Надія, учениця Калинівської СЗШ; Моісеєнко Світлана, учениця Калинівської СЗШ; ІІІ місце – Панченко Юлія, учениця Зеленобалківської СЗШ;  Кожаєва Аліна, учениця Широківської СЗШ № 1;  Пєрова Тетяна, учениця Запорізької СЗШ.

    У номінації журналістська робота було представлено 10 робіт від учнів Шестірнянської СЗШ (2 роботи), Калинівської СЗШ, Широківської СЗШ № 2 (4 роботи), Олександрівської СЗШ (3 роботи).

      Тут перемогу здобули у старшій віковій категорії: І місце – Шевельова Вікторія, учениця Шестірнянської СЗШ;  Скірко Анастасія, учениця Шестірнянської СЗШ; ІІ місце – Крюкова Ганна, учениця Олександрівської СЗШ; Рощук Марина, учениця Олександрівської СЗШ; ІІІ місце – Ковтуненко Роксана та Нековаль Дар’я, учениці Широківської СЗШ № 2; Шихевич Тетяна та Куделя Ірина, учениці Широківської СЗШ  2.

   Роботи переможців будуть направлені для участі в обласному конкурсі комп’ютерного верстання та макетування, який проходить в обласному центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді.


24 січня 2015 року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учнів професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

На урочистому відкритті учасників конкурсу привітали представник департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної держадміністрації Кириченко Наталія Вікторівна, член Національної спілки письменників України Дев’ятко Наталія Володимирівна, завідувач кафедри гуманітарної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Сергієнко Антоніна Антонівна, кандидат педагогічних наук, голова журі конкурсу.

Широківський район представляли учні Широківської СЗШ №1 (Гончаренко Катерина, учениця 11 класу; Карнаух Валерія, учениця 9 класу ) та Олександрівської СЗШ (Токаюк Олександр, учень 5 класу; Броннікова Аліна, учениця 6 класу) - переможці заочного туру. За результатами обласного етапу конкурсу Гончаренко Катерина посіла ІІІ призове місце (вчитель Скорик Л.І.).


      Згідно обласного Положення про проведення Олімпіади серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровської області у 2015 році та календаря проведення змагань районної спартакіади, протягом 26 – 30 січня 2015 року в школах Широківського району пройшов I етап змагань із баскетболу.

      30 січня на базі Широківської СЗШ №2 було проведено районні відбіркові змагання з баскетболу серед юнаків і дівчат 1997-1998 років народження. У змаганнях взяли участь учні Широківської СЗШ №1, Широківської СЗШ№2, Чапаєвської СЗШ. Відповідно до протоколів та результатів змагань,  I місце посіла команда юнаків Широківської СЗШ №1,  II місце розділили між собою Широківської СЗШ№2 та Чапаєвської СЗШ.

      Команди-переможці районних змагань 5 лютого будуть представляти Широківський район на  зональних обласних змаганнях.