У школах Широківського району  

пролунав останній звінок

У передостанні дні весни для школярів Широківського району традиційно пролунав останній дзвінок. Цього свята немає в жодному календарі, але для учнів, їх батьків та вчителів це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке трапляється для кожного з нас лише раз у житті.

Для 122 широківських одинадцятикласників дзвінок пролунав прощальною мелодією, адже попереду їх чекає важливий крок у доросле життя: випробування зовнішнім незалежним оцінюванням та вступ до вищих начальних закладів.

Разом з атестатами про повну загальну середню освіту 11 учнів закладів освіти були нагороджені золотими та срібними медалями. Так, золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» отримали: учениця Широківської СЗШ №1 Гончаренко Катерина, учениця Степівської СЗШ Шин Альона та учень Запорізької СЗШ Савченко Владислав. Срібну медаль «За досягнення у навчанні» отримали: учениця Широківської СЗШ №1 Матвійчук Любов, учень Широківської СЗШ №2 Гордієнко Олександр, учениця Андріївської СЗШ Семенова Наталія, учні Степівської СЗШ Кубайчук Вікторія та Чулкова Анна, учні Шестірнянської СЗШ Мішуровський Артур, Станевич Микола та Шевельова Вікторія.

На урочистих лінійках з нагоди закінчення 2014-2015 навчального року було відзначено випускників, які неодноразово захищали честь нашого району в інтелектуальних та спортивних змаганнях, конкурсах, фестивалях, виставках різного рівня.

Щирі напутні слова на адресу випускників та учнів закладів освіти лунали цього дня не лише від батьків і вчителів, а й від представників відділу освіти та органів місцевого самоврядування, які відвідали урочисті лінійки в якості гостей.

Дорогі випускники! Шкільні роки завжди залишаються в пам’яті. Нехай вас завжди супроводжує міцна шкільна дружба, нехай стануть вам у нагоді добрі і мудрі поради ваших шкільних наставників, нехай здійсняться ваші мрії і прагнення.

Молоді, сильні, перспективні, здатні втілити мрії в реальність люди – це ви, випускники, наш сьогоднішній день і наше майбутнє. У добру путь!


Україна – серце Європи!

 Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року №339/2003 «Про День Європи», доручення КМУ від 25 липня 2014 року №15691/28/1-13 «Про відзначення Дня Європи в Україні у 2015 році», доручення голови облдержадміністрації від 15.04.2015 року №07-27/0/35-15 «Про проведення Дня Європи у Дніпропетровській області у 2015 році», з метою забезпечення підтримки державної політики і реалізації стратегії європейської інтеграції на регіональному рівні відповідно до сучасного етапу взаємовідносин України з Європейським Союзом протягом квітня-травня у навчальних закладах району відбулися просвітницькі заходи:

-          Єдиний урок для учнів загальноосвітніх навчальних закладів на тему: «Україна – серце Європи» ;

-          в Олександрійській НСЗШ відбулися виховні години «Традиції та звичаї народів Європи: Швеції, Іспанії, Італії, Великобританії» для учнів 5,6 кл., «Україна: шлях до Європи» - для учнів 8,9 кл.;

-          у Новокурській СЗШ проведено тематичну виховну годину «Я – українець, я – європеєць»;

-       у Тихоставській НСЗШ відбулися конкурси малюнків для учнів1-4 класів на тему: «Європа – наш спільний дім», для учнів 5-8 класів – « Бути громадянином європейської держави»;

-          у Червонівській НСЗШ  відбулося свято « Фестиваль європейських країн», в рамках якого учні 3 – 9 класів підготували і презентували на святі різні європейські країни: Німеччину, Іспанію, Англію;

-          у Широківській СЗШ №2 відбувся загальношкільний виховний захід для учнів 6-11 класів «Крокуємо до Європи»;

-          У Зеленобалківській  СЗШ, Карпівській СЗШ, Новоселівській СЗШ, Калинівській СЗШ організовано постійно діючі  виставки літератури, присвячені творчості митців світової літератури «Україна – європейська держава».


13.05.2015 року на базі відділу освіти Широківської РДА пройшов семінар вчителів фізичної культури. Тема семінару: Розвиток інноваційної особистості шляхом міжпредметних зв’язків на уроках фізичної культури. Мета семінару: впровадження міжпредметних зв’язків на уроках фізичної культури. У теоретичному блоці виступила директор Водянської СЗШ  Берест В.І. з візиткою школи. Практичний блок проводила вчитель фізичної культури Бейчук Т.О. Було також переглянуто відео-презентацію практики впровадження в ЗНЗ військово-патріотичної, спортивної гри «Сокіл» («Джура»), яку підготувала вчитель Карпівської СЗШ Грибанова Н.О.. З підсумками участі ЗНЗ в районних та обласних спортивно-масових заходах, виступила методист РМК Воробйова Л.І.


12 травня 2015 року на базі Широківсько БДТ відбулося засідання районного методичне об’єднання вчителів інформатики. Присутніми на засіданні були 16 вчителів інформатики ЗНЗ, керівник МО Мариненко В.М., методист Широківського БДТ Пічева Т.А., методист РМК Алєксєєва О.М.    У ході роботи було висвітлено такі питання:

1. Особливості проведення ДПА – 2015 (Методист РМК  Алєксєєва О.М.).

2. Особливості вивчення інформатики у молодших класах Викладання інформатики у 4-х та 7-х класах за новою програмою (Члени РМО).

3. Звіт про моніторинг сайтів ЗНЗ (Методист РМК  Алєксєєва О.М.).

4. Аналіз ведення документації вчителями інформатики (Методист РМК   Алєксєєва О.М.).

5. Планування роботи РМО на наступний 2015-2016 навчальний рік. (Керівник РМО Мариненко В.М.).

6. Підсумки участі ЗНЗ в обласних та районних конкурсах (Методист РБДТ Пічева Т.В.)

На засіданні, відповідно до наказу відділу освіти Широківської РДА від 12.05.2015 року №230 «Про підсумки участі навчальних закладів в

районних та обласних конкурсах з інформаційних технологій у 2015 р.» вчителів Миролюбівського НВК Ялову Тетяну Анатоліївну, Широківської СЗШ №1 Крот Олену Юріївну, Широківської СЗШ №2 Устименко Світлану Сергіївну, Шестірнянської СЗШ Цехмістер Світлану Вікторівну нагороджено грамотами відділу освіти Широківської РДА за вагомий внесок у розвиток творчої обдарованості учнів і високий рівень підготовки до районних та обласних конкурсів з інформаційних технологій.


          70-а річниця Перемоги
Відповідно Указу Президента України від 24.03.2015 року № 169/2015 „Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни”, наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 15.04.2015 р. № 271/0/212-15 «Про відзначення у закладах освіти області 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, дня Пам’яті та примирення, 70-ї річниці завершення Другої світової війни», наказу відділу освіти Широківської РДА від 24.04.2015 року №210  в навчальних закладах Широківського району в період з 4 по 8 травня буде проведено низку заходів щодо відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, дня Пам’яті та примирення, 70-ї річниці завершення Другої світової війни:

¾    проведенно єдиний урок мужності на тему: „Мужність і відвага крізь покоління” за участю ветеранів Другої світової війни, учасників АТО;

¾    виховні години: « Перемога буде за нами», « Ветерани – земляки у ІІ світовій…», « Пам'ять живе у наших серцях», «Вони залишуться в нашій пам'яті назавжди»;

¾    зустріч з поетом Олексієнком М.В. (презентація книги "Вогонь, що у серці палає";

¾    зустрічі з ветеранами ІІ світової війни (Коломойцем С.М. та       Галичем Ю.О.);

¾    прибирання території біля могил та пам’ятників загиблим воїнам;

¾    огляди бібліотечних виставок, експозицій у музейній кімнаті;

¾    перегляд презентації « Наші земляки в ІІ світовій війні», « Воїни АТО – наша гордість»;

¾    залучення учнів закладів освіти до участі в акціях: „Милосердя”, „Хвиля доброти”, „Ветеранське подвір’я”, „Доброго ранку, ветеране!”, „Обеліск”.