На виконання Указу Президента України від 08 грудня 2015 року № 687/2015 «Про вшанування пам’яті Івана Франка», наказу відділу освіти Широківської райдержадміністрації від 20 січня 2016 року №27 та з метою вшанування пам’яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становленні української нації, а також з нагоди відзначення у 2016 році пам’ятних дат - 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка, 29 лютого 2016 року в школах району проведено єдину виховну годину «Таїна буття», присвячену 160 річниці з дня народження І. Франка, у шкільних бібліотеках організовано розгорнуті книжкові виставки творів письменника.


      26 лютого на базі Широківської ДЮСШ та Широківської СЗШ №1 відбулися фінальні районні змагання з бескетболу (3х3) серед команд ЗНЗ. Дівчата і хлопці змагалися у двох вікових категоріях: 1998 р.н. і молодше та 2001 р.н. і молодше. У змаганнях взяли участь команди Широківської СЗШ №1, Широківської СЗШ №2, Шестірнянської СЗШ, Запорізької СЗШ, Степівської СЗШ, Олександрівської СЗШ, Новокурської СЗШ.

      Серед команд старших юнаків призові місця розподілилися так:

І місце посіла команда Широківської СЗШ №2,

ІІ місце - Широківська СЗШ №1,

ІІІ місце - Олександрівська СЗШ.

      Серед молодших юнаків:

І місце - Широківська СЗШ №2,

ІІ місце - Шестірнянська СЗШ,

ІІІ місце - Широківська СЗШ №1.

      У номінації "Старші дівчата" І місце виборола команда Запорізької СЗШ,

ІІ місце - Широківська СЗШ №2,

ІІІ місце - Карпівська СЗШ.

       Серед молодших дівчат І місце посіла команда Широківської СЗШ №2,

ІІ місце - Карпівська СЗШ,

ІІІ місце - Широківська СЗШ №1.


25 лютого 2016 року на базі Широківського районного будинку дитячої творчості відбуся районний етап конкурсу з інформаційно-комунікативних технологій "Мікроша". 

         В конкурсі прийняло участь 15 учасників з 10 шкіл району (Андріївської СЗШ, Водянської СЗШ, Зеленобалківської НСЗШ, Миролюбівського НВК, Новоселівської СЗШ, Степівської СЗШ, Широківської СЗШ №1, Широківської СЗШ №2, Шестірнянської СЗШ).

        В номінації "Офіс" серед 11 учасників І місце виборола Рокун Діана, учениця Миролюбівського НВК, ІІ місце - Панченко Юлія (Зеленобалківська НСЗШ), ІІІ місце - Русенюк Ірина - Широківська СЗШ №2.

        В номінації "Веб-дизайн" (2 учасника) І місце посіла  Кисла Анна, учениця Шестірнянської СЗШ, ІІ місце - Лобченко Наталя (Водянська СЗШ).

        В номінації "Програмування" (2 учасники) І місце посів Пляшко Максим, учень Широківської СЗШ №2, ІІ місце - Сиволап Микола (Новоселівська СЗШ).


23 лютого 2016 року  відбулася нарада з керівниками дошкільних навчальних закладів. В нараді брали участь заступник голови районної ради Сотниченко Є.В., в.о. начальника відділу освіти Свиридова І.А., методисти Алексєєва О.М., Потороча Н.М., Островська Л.М., завідуючі дошкільних навчальних закладів. Розгляду підлягали наступні питання:

- Про виконання законодавства України в галузі дошкільної освіти (аналіз роботи закладів у 2015 році на основі річної державної статистичної звітності);

- Про хід атестації педагогічних працівників;

- Про державну атестацію дошкільних навчальних закладів у 2016 році;

- Про стан виконання інструктивно-методичних рекомендацій «Про організацію освітньої роботи в ДНЗ у 2015-2016 навчальному році» (лист МОН від 20.05.2015 №1/9-249);

- Про заходи щодо популяризації англійської мови в ДНЗ району на 2016 рік.

          Для підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її постійного розвитку педагоги-дошкільники активно впроваджують інноваційні форми роботи з учасниками навчально-виховного процесу. Дане питання висвітлила завідуюча Шестірнянського ДНЗ Нетичай С.А.

          Директор Миролюбівського НВК Близнюк Т.П. поділилася з присутніми досвідом роботи по забезпеченню наступності та перспективності освітнього процесу в дошкільній та початковій ланках освіти.


Про виконання плану заходів щодо популяризації вивчення англійської мови в навчальних заклалах Широківського району в січні - лютому 2016 року

Відповідно плану роботи відділу освіти щодо популяризації англійської мови у 2016 році та планів розроблених в навчальних закладах, за період 11 січня по 19 лютого 2016 року в навчальних закладах району проведено наступні заходи спрямовані на популяризацію вивчення англійської мови:

-         04 лютого проведено засідання колегії відділу освіти, де висвітлено питання:  «Про указ Президента України “Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні”;

-         участь вчителів англійської мови та учнів 10-11 класів ЗНЗ у вебінарі «Онлайн тестування з англійської мови від видавництва Macmillan»;

-         оформлення в ЗНЗ стендів: «ЗНО, ДПА з англійської моми: вимоги та правила»;

-         з учнями та вчителями ЗНЗ проведено бесіди на тему: “Роль англійської мови як мови міжнародного спілкування”

-         02 лютого 2016 року у Широківській СЗШ №2 було організовано та проведено зустріч учнів 8-11 класів з випускницею школи Бойко Інною (що на даний час працює і проживає в Америці), під час якої, гостя пояснила учням всю необхідність вивчення англійської мови у сучасному суспільстві;

-         проведено виховний захід «Англомовні країни в питаннях та загадках» (Карпівська СЗШ 8 кл.);

-         конкурс для 1 класу "Моя найкраща англійська літера", презентація проектних робіт учнів 11 класів на тему "Академічна відпустка" (Зеленобалківська СЗШ);

-         виховний захід з англійської мови «День Святого Валентина» (Олександрійська НСЗШ);

-         розважально-виховний захід «Valintinstag» ( Новокурська СЗШ, учні старших класів);

-         гра «Подорож в країну «Knowledge» (6 – 7 класи), казка – феєрія «Sleeping Beauty» («Спляча Красуня») (2 і 4 класи, Явдотівська НСЗШ);

-         виховні заходи: «У гостях у Пізнайка і Ласунчика» (2-4 класи), «Mister English»(10-11 класи) (Широківська СЗШ №1);

-         інформаційно-розважальний усний журнал «St. Valentisnes day in Evropean contries», відкритий урок у 2 класі на тему: «My face» (Степівська СЗШ);

-         презентація «Улюблена газета» (8 клас), урок-гра «День святого Валентина» (5 клас) (Андріївська СЗШ).


Реєстрація на ЗНО триває.

 Нагадаємо, реєстрація на ЗНО триватиме до 4 березня. Кожен учасник перед тим, як зареєструватись, повинен ознайомитись із переліком конкурсних предметів, визначених для вступу на обрану спеціальність, що затверджений правилами прийому до обраного ВНЗ на 2016 рік. Кількість предметів, які учасник може обрати для ЗНО, становить не більше ніж чотири із запропонованих: українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, російська мова, англійська мова, німецька мова, французька мова та іспанська мова.

Зовнішнє оцінювання з української мови і літератури є обов’язковим для усіх абітурієнтів, котрі бажають вступити до ВНЗ у 2016 році.

Випускники минулих років, учні професійних технічних навчальних закладів, коледжів самостійно надсилають сформовані комплекти рекомендованим листом на адресу ДРЦОЯО до 4 березня. Внести зміни до реєстраційних даних можливо до 18 березня 2016 року.

Завершенням успішної реєстрації є надісланий абітурієнту сертифікат ЗНО-2016.

           Основну сесію ЗНО буде проведено з 5 травня до 17 червня, а додаткову – з 14 червня до 4 липня.     Основна сесія із ЗНО в 2016 році відбудеться за таким графіком:

5 травня – українська мова і література; 11 травня – математика; 13 травня – історія України; 3 червня – російська мова; 6 червня – іспанська мова; 7 червня – англійська мова; 8 червня – німецька мова; 9 червня – французька мова; 10 червня – біологія; 13 червня – фізика; 15 червня – географія; 17 червня – хімія.

 Методичний кабінет відділу освіти.