30 березня 2017 року на базі Дніпропетровського інституту післядипломної педагогічної освіти пройшов обласний семінар на тему «Впровадження Державного стандарту в початкових класах Широківського району».

    Роботу щодо наступності дошкільної та початкової ланок освіти презентувала Бредун В.А., вчитель початкових класів Широківської СЗШ №1.

   Про результати роботи школи І ступеня в експерименті «Випереджаюча освіта для сталого розвитку» говорила Попова Т.М., учитель-початк Широківської СЗШ №2.

   Про умови роботи малокомплектної сільської школи щодо впровадження Державного стандарту виступила Невінчана Н.А., вчитель початкових класів Благодатнівської СЗШ.


  16 березня 2017 року на базі районного будинку дитячої творчості пройшов семінар-практикум ройових та старших джур навчальних закладів. В програмі семінару учасники визначили терміни проведення та програму районного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), провели практичні заняття з стройової підготовки. Джурам вручені емблеми гри та був переглянутий відеофільм обласного етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).


16 березня 2017 року на базі Широківської СЗШ №1 пройшов районний семінар вчителів географії та економіки за темою: «Використання інтерактивних технологій на уроках географії»    Досвідом роботи з даної теми поділилася вчителька географії та економіки Широківської СЗШ № 1, Топчієнко Т.Г.


15 березня 2017 році у відділі освіти Широківської райдержадміністрації відбувся районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи за темою «Формування ключових компетентностей на уроках шляхом використання інноваційних технологій». Семінар було проведено за методом «case-study».

    Керівник РМО заступників директорів з навчально-виховної роботи Невінчана Н.А. ознайомила присутніх з методом «case-study».

    В ході семінару Невінчана Н.А. провела практичну роботу в групах «Переваги і недоліки освітніх технологій», проаналізувала нову концепцію навчання «Нова українська школа». В рамках семінару пройшов «Круглий стіл» за темою «Новий погляд на сучасну освіту з урахуванням досвіду інших країн». На завершення семінару учасники презентували спільний проект «Дерево рішень».


15 березня 2017 року на базі Широківської СЗШ №1 проходив семінар-практикум вчителів історії освітніх закладів району. На семінарі розглядалися питання:

- форми і методи підготовки випускників до ЗНО;

- принцип толерантності як ключовий у викладанні історії та правознавства;

- розвиток хронологічних компетенцій на уроках історії.

    Зустріч колег проходила у формі «круглого столу» з елементами тренінгу.

    Голуб Л.В, вчитель Широківської СЗШ №1, . нагадала колегам про основні моменти підготовки випускників до ЗНО, звернула увагу на психологічні сторони підготовки і запропонувала колегам виконати декілька завдань з програми ЗНО 2016 року - завдання пов’язані з роботою над фрагментом історичного документу та розпізнання історичних пам’яток.

    Сільченко Л.О., вчитель історії Андріївської СЗШ, провела з колегами фрагмент тренінгу «Принцип толерантності як ключовий у викладанні історії та правознавства». Результатом тренінгу був висновок: всі ми різні, але маємо однакові права.

    Вчитель Широківської СЗШ №2 Нерода І.О. у своєму повідомлені зупинилась на особливості розвитку хронологічних компетенцій на уроках історії. Показала декілька вправ, які допоможуть учням запам’ятати історичні дати.

    В кінці зустрічі колеги поділилися досвідом з питань ЗНО, толерантності та власних методів вивчення дат історичних подій.


15 березня 2017 року на базі районного Будинку дитячої творчості відбувся районний семінар вчителів трудового навчання. На семінарі було розглянуто питання «Традиційні та інтерактивні технології при вивченні теми «Прямокутне проеціювання. Вигляди на креслені» в рамках чинної програми з трудового навчання» виступив Білоусенко М.І., вчитель трудового навчання Червонівської філії Карпівської ОКЗ.

    Вчитель трудового навчання Тисячна В.В. для присутніх показала чудовий майстер-клас «Виготовлення букетів з цукерок.

    Керівник районного методичного об’єднання вчителів трудового навчання Сьомак Г.Д. проаналізував результати підсумків районної та обласної олімпіад з трудового навчання.

    На завершення семінару присутні обмінялися враженнями від почутого та побаченого, спланували подальшу роботу з обміну досвіду, адже цей навчальний предмет відіграє важливу роль у формуванні особистості учня, розвитку здібностей, обдарувань та наукового світогляду.


 14 березня  2017 році на базі районного будинку дитячої творчості відбувся районний семінар вчителів біології за темою «Формування ключових освітніх компетентностей через емоційне сприйняття навколишнього середовища на уроках біології та в позаурочний час».

    Мета семінару - сформулювати основні напрямки роботи вчителів по формуванню ключових компетентностей на уроках біології.

    Керівник РМО вчителів біології Григорович В.М. ознайомила присутніх з основними ключововими компетентностями, які необхідні для здобуття якісної освіти в загальноосвітній школі.

    Учасники семінару обмінялись досвідом, щодо формування соціальної компетенції учня на уроках біології та в позаурочний час.

    Біднова Л.Г. інформувала присутніх про те, що у 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку.

    В рамках семінару відбувся «Круглий стіл» за темою "Викладання біології в умовах оновлених навчальних програм: успіхи та проблеми" .


14 квітня 2017 року у районному відділі освіти відбувся семінар з української мови та літератури за темою: « Інтерактивні методи навчання на уроках української мови та літератури як етап для розвитку творчої особистості учня – громадянина суспільства.»

    Проводили семінар вчителі Андріївської СЗШ О.А.Плосконос, С.М. Ярмолич.

    Вдало пройшли виступи вчителів-предметників, які представили свій досвід роботи.

    Сподобався колегам рецепт приготування уроку О.А.Плосконос, прийоми, які реалізовує даний вчитель для емоційної готовності до уроку. Особливу увагу звернули присутні на психологічний портрет митця , картотеку методів, що впроваджує даний вчитель : комплімент, вітер дме, кольоровий настрій, обмін усмішками, побажай мені успіху, асоціювання, аутотренінг, малюнкове вітання, формула уроку.

    Ярмолич С.М. вдало показала майстер- клас з української літератури за творами Ліни Костенко «Крила», «Чайка на крижині». Особливо зацікавилися учителі на майтер – класі методом «Риб'ячої кістки».

    Особистістю людина стає поступово, на її формування впливає багато чинників. Серед них провідне місце належить учителю української мови та літератури , тому що саме він найглибше пронизує, доносить до свідомості і підсвідомості дитини інформацію про навколишній світ , про світ художнього слова , багатство та красу рідної мови ,саме це й показали педагоги району.


14 березня 2017 року на базі Широківської СЗШ № 2 відбулося районне методичне об’єднання вчителів іноземних мов. На районному методичному об’єднані було розглянуто питання:

1. Шляхи формування соціального досвіду учнів в умовах полілінгвального середовища. (виступила Лінік С.М. вчитель англійської мови Запорізької СЗШ)

2. Розвиток інтелектуальних умінь учнів на уроках німецької мови у 5-му класі.

(виступила Лабуз Л.Б., вчитель німецької мови Благодатнівської СЗШ)

3. Розвиток інтелектуальних умінь учнів на уроках німецької мови у 5-му класі.

(виступила Кривобок С.А., вчитель англійської мови Андріївської СЗШ)

4. Аналіз участі учнів у конкурсі Грінвіч.

(виступила Крот П.В., вчитель англійської мови Широківської СЗШ №2).


13 березня 2017 року у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась нарада з заступниками директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів на якій були присутні:   завідуюча РМК - Біднова Л.Г., медтодисти РМК - Лисогор Л.І., Пшенична Т.А., Вовчків Н.М., Демченко К.С., Юхно В.А. та заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітній навчальних закладів. На нараді розглядалися питання:

1. Про організацію індивідуального навчання в школах району.

2. Про діагностичну діяльність роботи шкільного вчителя, (психолога) в контексті навчально-виховного процесу.

3. Про якісну підготовку атестаційних матеріалів у 2017 році та стан організації роботи щодо атестації педагогічних працівників.

4. Про участь закладів освіти в районних та обласних конкурсах з ІКТ.

5. Про підсумки проведення Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

6. Психолого-педагогічний семінар як чинник підвищення методичного рівня вчителів під час навчально-виховного процесу.


 10 березня 2017 року на базі Широківської СЗШ №2  був проведений конкурс з інформаційних технологій «Капітошка», серед учнів початкових класів загальноосвітніх закладів району. В конкурсі прийняли участь 21 учень з 9 шкіл району /Андріївська СЗШ – 2 учасника, Водянська СЗШ – 1 учасник, Миролюбівський НВК – 2 учасника, Широківська СЗШ № 1 – 4 учасника, Широківська СЗШ № 2 – 4 учасника, Новоселівська СЗШ – 2 учасника, Шестірнянська СЗШ – 2 учасника, Новокурська СЗШ – 2 учасника, Олександрівська СЗШ – 2 учасника/.

    Конкурс проводився за п’ятьма номінаціями: «Комп’ютерна анімація», «Клавіатурний тренажер», «Логічні завдання», «Комп’ютерна графіка» та «Текстовий редактор».Місце конкурсанта складалося з суми балів за всіма номінаціями.

     На підставі підсумкового протоколу журі визначено переможцями районного конкурсу з інформаційних технологій «Капітошка»:

І місце – Висоцьку Анастасію, ученицю Широківської СЗШ № 1;

І місце - Попчук Ярослава, учня Новоселівської СЗШ;

ІІ місце – Леушко Тимофія, учня Новоселівської СЗШ;

ІІ місце - Ємельову Анастасію, ученицю Широківської СЗШ № 2;

ІІІ місце - Бредун Олександра, учня Широківської СЗШ № 1;

ІІІ місце - Ткаченко Олексія, учня Широківської СЗШ № 2;

ІІІ місце - Нероду Артема, учня Широківської СЗШ № 1.

    Конкурсантам, які набрали найбільшу кількість балів візьмуть участь в обласному конкурсі інформаційних технологій «Капітошка», який відбудеться 27 березня 2017 року на базі Дніпропетровського обласного центру науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді.  


10 березня 2017 року  на базі районного відділу освіти  Широківської райдержадміністрації відбувся семінар заступників директорів шкіл з виховної роботи.   На семінарі було розглянуто питання  «Психолого-педагогічні особливості соціалізації учнів різних вікових особливостей».

    З питанням «Соціалізація учнів початкової школи» виступила Дерев’янко В.В.  (Шестірнянської  СЗШ).  Вікторія Володимирівна  звернула увагу на особливість учнів 1-4 класів і констатувала, що для даної категорії дітей питання соціалізації дуже важливе, так як в початковій школі закладається фундамент соціалізації.

    В учнів середньої школи відбуваються психофізичні зміни, які впливають на хід і зміст соціалізації. В даний період, підкреслила Заболотня Н.О.( Карпівської СЗШ), діти прагнуть стати героями, домагаються високого рівня визнання при нестійкій соціалізації.

    Соціалізація учнів старшої школи базується на таких фокторах: освіта, ідеологічне просвітництво, засвоєння певної соціальної інформації, професійне навчання. В Новолатівській СЗШ учні старшої школи соціалізуються через активну життєву позицію, самостійність прийняття рішень щодо участі в громадському житті, - наголосила Вергун Т.І..

    Психолог методичного кабінету Пшенична Т.А. торкнулася питання цінності людського життя і гідності та звернула увагу на безпечне використання деяких сайтів Інтернету. Дала рекомендації присутнім  щодо запобігання суїцидальних проявів  у підлітків.

    Семінар закінчився поздоровленням переможців обласної фольклорно-етнографічної експедиції «Звичаї, обряди та традиції мого краю». В номінаціях  «краща пошукова група» (керівник Вовченко О.С.) та «кращий навчальний заклад»   ІІІ місце посіла Широківська СЗШ №1 .В номінації «культурна та духовна спадщина мого краю» І місце здобула Благодатнівська СЗШ (керівники Пузіна О.Г. та Гавриш Т.В.).А ІІІ місце виборола пошукова група Шестірнянської СЗШ (керівники Махонько Л.В. та Гаркуша С.М.). В номінації «з батьківської криниці»  пошукова група Широківської СЗШ №1 (керівник Алхімова Л.Б.) виборола ІІ місце.

ПОЗДОРОВЛЯЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!


09 березня 2017 року у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась нарада з керівниками дошкільних навчальних закладів на якій були присутні:  методист РМК  Островська Л.М., головний спеціаліст господарської групи Григорович Я.С., керівники дошкільних навчальних закладів. На нараді розглядалися питання:

1. Про організацію контролю в умовах роботи дошкільного закладу.

2. Дотримання Закону України «Про публічні закупівлі» зі змінами і доповненнями.

3. Про стан впровадження варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти.


8 березня – жіноче свято… Воно приходить навесні з першими теплими днями. День Жінки – особливий день. Рід. Сім’я. Мати, сестра, бабуся, подруга, дружина – всі ці статуси багато важать для кожної людини у суспільстві. В цей весняний день школярики району також вітали своїх мам, бабусь, сестричок та всіх жінок зі святом. Традиційно у навчальних закладах району шкільні коридори прикрасили світлини «Берегині роду» (Шестірнянська СЗШ, Карпівська СЗШ, Олександрівська СЗШ), в класних кімнатах зустрічали найрідніших у світі – мам, бабусь. Веселий настрій, пісні, танці, вірші звучали для наймиліших (Андріївська СЗШ, Новокурська СЗШ, Благодатнівська СЗШ, Запорізька СЗШ). Святкові загальношкільні концерти «Зірки для мам» приготували діти разом зі своїми наставниками в Новокурській СЗШ, Олександрівській СЗШ та Шестірнянській СЗШ. Діти побажали присутнім весняного настрою протягом всього року і пообіцяли бути надійною підтримкою рідним і ніколи їх не засмучувати.


   У жодній країні світу немає виховання «взагалі». Виховання завжди має конкретно-історичну національно-державну форму вираження і спрямоване на формування громадянина конкретної держави. В Україні базовою національно-виховною системою є Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Останні роки дана гра набула ознак загальноукраїнської системи національно-патріцотичного виховання дітей та молоді.

    Не стоять осторонь даного напрямку роботи і учнівські колективи Широківського району. В рамках гри «Сокіл» («Джура») у навчальних закладах проходять «Добрі справи» - це волонтерська допомога, догляд за місцями поховання воїнів, прибирання прилеглих територій навчальних закладів, моральна, психологічна підтримка людей похилого віку тощо.

    Продовжуючи славні традиції козаків-запорожців, учні Карпівської СЗШ на початку березня 2017 року провели збір козацької ради «Золота булава», на якому вибрали кращих джур до рою, що братиме участь у районному етапі гри «Сокіл» («Джура»). Це представники з різних роїв нашої великої шкільної козацької родини. На святі учні присягнули гідно дотримуватися як фізичних, так і моральних правил гри, готуватися відповідально, докласти всіх зусиль для перемоги. Також джури отримали «Посвідчення учасника І етапу гри «Сокіл» («Джура»). Успішна участь у районних змаганнях уже дає право кожному вважати себе гідним нащадком вільного козацького роду.

    Шкільні рої активно готуються до районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


 01 березня 2017 року відповідно плану роботи відділу освіти Широківської райдержадміністрації на базі районного Будинку дитячої творчості відбувся районний семінар вчителів інформатики «Візуальні програмування у 8 класах» з даного питання виступив керівник методичного об’єднання Мариненко В.М. і провів майстер клас.