У рамках «Тижня психології», з метою розвитку професійної компетентності, розширення знань учнів про науку психологію та відповідно до плану роботи відділу освіти на 2016-2017 навчальний рік з 24 по 28 квітня 2017 року у навчальних закладах району відбулися заходи:

- відкриття «Тижня психології»;

- урок «Психологія в моєму житті» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів» ;

- «Паркан відвертості, побажань та пропозицій» - виставкалітератури;

- заняття–тренінг для учнів 7-9 класів «Вчимося бути толерантними»;

- заняття–тренінг для учнів 11 класів «Емоції та настрій»;

- психоемоційна гра «Малюємо свій настрій» (учні початкової школи);

- відеоперегляд «Цирк Батерфляй» - профілактика недоліків в особистому розвитку, підвищення самооцінки, розвиток креативності;

- перегляд фільму «Негативний вплив тютюну, алкоголю та наркотиків на здоров’я дітей» ( учні 5-6 класів).


   З 24 по 28 квітня 2017 року  в закладах освіти Широківського району було проведено Тиждень охорони праці.

    В рамках Тижня охорони праці було проведено наступні заходи:

-    в загальноосвітніх школах проведено лінійки «Дотримання правил з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасниками навчально-виховного процесу» в рамках Всесвітнього дня охорони праці;

-    конкурси буклетів, плакатів, стіннівок, газет з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності на тему: «Я – моя безпека – моє здоров’я»;

-    проведено для вихованців ДНЗ, учнів 1-4 класів конкурси малюнків на асфальті на тему: «Бережи себе малюк!»;

-    перегляд відеоматеріалів, презентацій про поведінку у надзвичайних ситуаціях, надання першої долікарської допомоги;

-    практичні заняття з надання першої долікарської допомоги;

-    практичний тренінг з евакуації учнів, вихованців та працівників з приміщень школи, дитячого садка;

-    практичний тренінг з евакуації учнів, вихованців та працівників з приміщень школи, дитячого садка;

-    творчий конкурс для учнів на найкращий твір, вірш з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-    у бібліотеках, методичних кабінетах, групових та класних кімнатах оформлено експозицій, виставки тематичної художньої, навчально-виховної, методичної літератури присвячених Всесвітньому дню охорони праці;

-    з учнями ЗНЗ та вихованцями ДНЗ проведено тематичні виховні години, лекцій, брейн-ринги, круглі столи, КВК, інтегровані заняття, ігри-змагання, розваги тощо;

-    переглянуто та поновлено інформаційні куточки та стенди.


27 квітня  2017 року  у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась колегія з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, на якій були присутні: завідуюча РМК - Біднова Л.Г., медтодисти РМК Лисогор Л.І., Лисенко Т.В., Юхно В.А., старший лейтенант поліції Широківського ВП -  Ісаєнко І.Г. та керівники загальноосвітній навчальних закладів. На колегії розглядалися питання:

1. Взаємодія  органів  місцевого  самоврядування,  правоохоронних  органів  в  частині  дотримання  законодавства  України  в  галузі  освіти  сприяння  запобігання  бездоглядності  та  правопорушень  серед  неповнолітніх  (превентивне  виховання).

2. Про  порядок  організованого  закінчення  2016-2017 навчального  року.

3. Про  вимоги  до  проведення  державної  підсумкової  атестації  учнів  4-х,  9-х  класів.

4. Про  підготовку  навчальних  закладів  до  літньої  оздоровчої  кампанії  2017 року.

5. Про  використання  народної  педагогіки – першооснови  національної  системи  навчання  і  виховання.


26 квітня 2017 року В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Чорнобиль... Мертва зона... Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово руйнуються хати. Разом із ними руйнуються, зникають неповторні цінності поліської давнини. Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про мільйони загиблих людей, особливо молодих, які помирають повільно, але в тяжких муках. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе вадами у новонароджених.

    Сьогодні в усіх навчальних закладах району пройшли заходи до Дня Чорнобильської трагедії. Їх мета - виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до трагічних сторінок України, а саме:

-  лінійка-реквієми «Біль України - Чорнобиль» (КЗ «Широківська СЗШ №1»);

-  хвилини інформаційного простору «Чорна дата України» (Тихоставська філія), «Мужність та біль Чорнобиля» (Олександрійська філія), «На батьківщину повертають журавлі» (Явдотівська філія), «Білий птах з чорною міткою» (Червонівська філія);

-   конференції старшокласників «27 років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього» КЗ «Шестірнянська СЗШ»);

-   презентацію проекту «Чорнобиль – найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.» (КЗ «Широківська СЗШ №2»);

-   виховні години, уроки пам’яті «Чорнобиль…Трагедія…Пам'ять…»,«Ми пам’ятаємо, ми не допустимо, ми захистимо» (КЗ «Широківська СЗШ №1», КЗ «Благодатнівська СЗШ», КЗ «Запорізька СЗШ», КЗ «Андріївська СЗШ»);

-   круглі столи «Чорнобиль не має минулого часу» (КЗ «Олександрівська СЗШ»), «Дзвони Чорнобиля» (КЗ «Широківська СЗШ №1»,), «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС» (КЗ «Андріївська СЗШ»), «Ціною життя» (КЗ «Широківська СЗШ №2»);

-   поетичні години «Поети сучасності про Чорнобиль «Пам'ять…пам'ять, живи! Без неї я нічого не значу» (КЗ «Широківська СЗШ №1 та №2, Новокуська СЗШ, Олександрівська СЗШ та Андріївська СЗШ»);

-   виставки учнівських робіт «Чорнобиль – наш біль» (КЗ «Шестірнянська СЗШ), «Над Чорнобилем лунає дзвін…» (КЗ «Олександрівська СЗШ»), «Чорний біль», «Екологічні аспекти Чорнобильської катастрофи» (КЗ «Запорізька СЗШ» та ОКЗ «Карпівська СЗШ»), «Чорнобиль: минуле і сучасне» (КЗ «Андріївська СЗШ»);

-   перезляд документальних відеофільмів «Вони бачили смерть в обличчя», «Двадцять сім років потому. Події. Факти. Коментарі.», «Чорнобильська трагедія» (всі навчальні заклади району).

Оформлено тематичні полички «Техногенні катастрофи у літературі», «Той чорний квітень», «Біль і тривоги Чорнобиля», «Чорнобиль не має минулого часу» (всі навчальні заклади району).


25 квітня 2017 року у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась нарада з керівниками дошкільних навчальних закладів на якій були присутні:  методисти РМК  Островська Л.М., Демченко К.С., керівники дошкільних навчальних закладів. На нараді розглядалися питання:

1.Про облік дітей дошкільного віку (лист МОН України від 28.04.2015 № 1/9-215).

2. Тиждень безпеки в ДНЗ району.

3. Про роботу з питань охоплення дошкільною освітою (різними формами) дітей прилеглої до закладу території.


З метою виховання любові до рідної природи, дбайливого ставлення до неї, бажання допомагати пернатим друзям 24 квітня 2017 року в Широківському ДНЗ № 4 проведено тематичний день, присвячений Міжнародному дню птахів під назвою " Про птахів ми дбаємо, їм допомагаємо". Було проведено різні форми роботи з дітьми, які пов'язані з зустріччю пернатих перелітних птахів, розширювали уявлення про назви, будову тіла, місце та спосіб життя, націлювали дітей на необхідність захищати, турбуватися про них.

    Проведені тематичні інтегровані заняття по ознайомленню з природою, соціумом та зображувальної діяльності на теми: " Про птахів ми дбаємо, їм допомагаємо", " Перелітні та зимуючі птахи", " Білий птах з чорною міткою", " Шпачок провісник весни".

    Дидактичні ігри: " Вгадай за описом", " Відлітає не відлітає", " Хто де живе", " Літає чи плаває".

Рухливі ігри : " Переліт птахів", " Пташки і кіт", " Совонька", " Горобці та автомобілі".

    Епізодичні спостереження за пташками на території ДНЗ. Експерементально - дослідницька діяльність - виявлення ознак пір'я і його значення для птахів.

Разом з батьками вихованці закладу підготували малюнки, аплікації до виставки на тему " Птахи - наші найкращі помічники і друзі".

    В цей день не тільки закріпилися практичні та дослідницькі вміння та навички дітей, а й закріпилися образотворчі та мовленнєві навички, перейнялися співчуттям до птахів, і усвідомили, як важливо допомагати одне одному.


18 квітня 2017 року в  м. Дніпро на базі Шахового клубу, команда Широківської СЗШ №2 брала участь у фінальних змаганнях з шахів серед учнівської молоді Дніпропетровської області.


14 квітня 2017 року Богиня Граматики англійської мови  завітала до учнів 6-8 класів Широківської СЗШ №1. Діти повторили разом з нею займенники. Склали речення, провели веселі конкурси. Вирішували кому і що дати: їм, їй, йому. В березні учні 11 і 6-х класів зустрічали її з прийменниками. Наступного місяця Граматика пообіцяла прийти до них з прислівниками.


13 квітня 2017 року на базі дитячої юнацької спортивної школи відбулися районні змагання з авіамодельного спорту (простіші пінопластові моделі). В змаганнях брали участь 5 шкіл району. Перемогу здобула команда Широківської СЗШ №1.


 12 квітня 2017 року все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту людини в космос. День космонавтики – відмінний привід продовжити патріотичне і громадянське виховання дітей різного віку: від першокласників до випускників школи. Ця дата допомагає розвинути пізнавальні інтереси учнів, розширити їх кругозір, сформувати або підтримати почуття завзятості, прагнення до досягнення мети, гордість за звершення свого народу.

    В рамках Тижня космонавтики у навчальних закладах району проведені уроки-семінари, наукові конференції, музично-літературні уроки. У цей контекст добре вписалися інтегровані уроки: фізику «об’єднали» з музикою (Олександрівська СЗШ), живопис з літературою (Андріївська СЗШ), біологію з історією (Широківська СЗШ №1), інформатику, військову підготовку і математику (Благодатнівська СЗШ). Вчителі дати можливість підліткам зрозуміти, що освоєння космосу – велика спільна праця вчених і службовців самих різних спеціальностей.

    Святкуючи День космонавтики, проведені і позакласні заходи: години спілкування «І все-таки вона крутиться…» (Широківська СЗШ №1), «Від Галілея і до наших днів» (Шестірнянська СЗШ), спортивні змагання «Готуюся в космос» (Карпівська СЗШ). В Андріївській СЗШ ввійшло в традицію 12 квітня проводити конкурс на кращого пілота паперового літака. В цьому році перемогли учні 4 класу Денисов Павло та Давидовський Максим.

    День авіації та космонавтики – відмінний привід розвинути у школярів позитивний погляд на світ, розвинути їх кругозір.


Міжнародний День визволення в’язнів

 

фашистських концтаборів в школах району

 

Міжнародний День визволення в’язнів фашистських концтаборів щороку відзначається 11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй. У навчальних заходах району  11 квітня було проведено ряд заходів, пов’язаних з цим днем. На уроках історії , учні 7-9 класів , розглянули питання про визволення 11 квітня 1945 р. в’язнів фашистських концтаборів Бухенвальд і Дора (Благодатнівська СЗШ, Широківська СЗШ №2). Також в усіх навчальних закладах були проведені інформаційні хвилинки «Якщо на землі є пекло…» , бесіди «Фашистські табори смерті», виховні години «Уроки пам`яті людської». В рамках відзначення цієї пам’ятної дати, учні Широківської СЗШ, Новокурської СЗШ  та Олександрівської СЗШ відвідали  тематичні виставки у шкільних та сільських бібліотеках. Старшокласники ОКЗ  Карпівської СЗШ  взяли участь в засіданні круглого столу, перегляді документальних відеороликів. Учні району  вшанували пам'ять загиблих у фашистських концтаборах в роки Другої світової  війни хвилиною мовчання, запалили свічку скорботи.

 


11 квітня 2017 року  на стадіоні «Колос» відбулися змагання з Допризовної підготовки юнаків. В змаганнях брали участь 7 команд зі шкіл району. Перемогу виборола команда Широківської СЗШ №2, яка буде 14 квітня 2017 року захищати честь району на обласних змаганнях.


05 квітня 2017 року на базі Широківської СЗШ №2 відбувся семінар вчителів предмету «Захист Вітчизни» на тему «Розвиток фізичних якостей учнів на уроках «Захисту Вітчизни».