Відзначення 73 річниці визволення Широківського району

 

    Роки, обпалені війною… Чи близькі вони нам? Від слова «війна» пече у скронях... Якщо для нас це лихо тільки на словах, і ми не можемо до глибини самостійно усвідомити всю муку, біль і божевілля тих років, то це, можливо, і на краще, але історія відбулася. Живуть ще спогади і житимуть до безкінечності, бо є ще люди, яким пече від слова війна не тільки у скронях, а і у серці, у кожній клітині тіла, у невиліковній рані – душі. Ці люди ще поряд з нами – це наші дідусі, бабусі, їхні батьки. Чи не замислювалися ви, чому у них очі глибокі-глибокі і сумні-сумні, чому їхня радісна посмішка швидше нагадує гримасу болі, чому на сьогоднішні життєві негаразди вони реагують незрозумілим поглядом, адже ми – нове покоління -- і не підозрюємо, що таке справжні «негаразди»? А варто замислитись, варто розпитати, бо, не знаючи минулого, ми не можемо відчути дійсність, зрозуміти її, не зможемо передбачити майбутнє. Страшні сліди залишила війна. Скільки горя, скільки страждань випало на долю людей. За Батьківщину в боях вмирали однаково – малі і дорослі. Скільки було радості в людей, коли воїни звільняли їхні села , міста від німецьких загарбників.

    З 9 по 28 лютого 2017 року в навчальних закладах району проходили заходи з нагоди звільнення нашого району від німецько-фашиських загарбників. Так, жителі с. Олександрівки річницю визволення від німецьких загарбників святкували 9 лютого. Учні Олександрівської СЗШ відзначили цей знаменний день в сільській бібліотеці, де була організована виставка книг про визволення сіл Широківського району, проведена екскурсія по сільському музеї бойової слави, почитані спогади свідків тих часів. Багато цікавої інформації учні почули про бої, які точилися вулицями Олександрівки , про героїчні подвиги звичайних людей, які хотіли спокою, тиші і мирного, звичайного життя.

    В Широківській СЗШ №1 під час загальношкільної лінійки «73 роки миру» прозвучали зворушливі поетичні рядки про важкі роки окупації. Учні згадали про членів шкільного клубу «Пошук», який у свій час відшукав на теренах колишнього СРСР не один десяток учасників визволення смт Широкого.

    Учні Благодатнівської СЗШ відвідали старожилів села, які розповіли про події лютого 1944 року. В шкільній бібліотеці відбувся конкурс патріотичного вірша.


Відзначення 85 річниці утворення Дніпропетровської області

у навчальних закладах району

 

     Славна історія дніпропетровської землі – це частина безсмертної історії нашої України, і вісімдесятип’ятилітній  ювілей - це добрий привід для того, щоб частіше задавати собі питання: хто ми, звідки, де наші витоки, якими буде наше найближче майбутнє? Ми всі горді з того, що на Дніпророжденній землі, овіяній легендами від скіфських поселень, козацької слави до сучасної вугільно-металургійної бази, багатогалузевої промисловості, аграрного та будівельного комплексів, одного з небагатьох у світі центрів ракето-космічного будівництва, живуть працьовиті, гарні й розумні люди. Про це знає і пам’ятає учнівська молодь навчальних закладів Широківського району. 27,28 лютого в усіх освітніх закладах району пройшли святкові заходи з нагоди 85 річниці утворення Дніпропетровської області.

     27 лютого навчальний день почався з єдиного уроку  «Рідній Дніпропетровщині – 85 років». У шкільних бібліотеках поновлені тематичні виставки під загальним гаслом  «Дніпропетровщина – перлина України», проведені вікторини «Чи знаєш ти свій край?».  В Калинівській СЗШ цікаво пройшов  інформ-дайджест «27 лютого - офіційний День народження Дніпропетровської області».

     Заходи проходили не тільки в стінах навчальних закладів, а й у сільських бібліотеках, де  проведені бібліотечні  уроки, віртуальні подорожі по Дніпропетровщині, переглянутий відеоролик «Сім чудес Дніпропетровщини» тощо. 


24 лютого 2017 року  в  Червонівській філії  ОКЗ “Карпівська СЗШ» відбулася зустріч з учасником АТО Мадаром Василем Михайловичем (позивний "Дорога")- жителем с. Червоне. Учні привітали гостя літературною композицією. Василь Михайлович розповів про будні наших захисників на сході держави. Прочитав свої вірші навіяні воєнними подіями.  Від 17 бригади (підрозділ "Хижак") передав державний прапор з підписами, побажаннями, віршами воїнів-захисників та бойовий бронежилет. Під час зустрічі домовились про тісний подальший зв'язок.  


23 лютого 2017 року  у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась колегія з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів, на якій були присутні: завідуюча РМК - Біднова Л.Г., медтодисти РМК Лисогор Л.І., Пшенична Т.А., Демченко К.С., головний спеціаліст господарської групи відділу освіти - Григорович Я.С., юристконсульт - Гордієнко О.М., та керівники загальноосвітній навчальних закладів. На колегії розглядалися питання:

1. Про виконання навчальних планів і програм за І семестр 2016-2017 навчального року.

2. Дотримання Закону України «Про звернення громадян» зі змінами і доповненнями та дотримання інструкції з діловодства за зверненнями громадян.

3. Правовий нігілізм і службова недбалість.

4. Стан охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку в ЗНЗ району.

5. Про участь закладів освіти в районних та обласних конкурсах з ІКТ.

6. Про роботу адміністрації Широківської СЗШ №1 з охорони праці учасників навчально-виховного процесу.

7. Синдром професійного вигорання: як зберегти психоемоційне здоров'я вчителя.


16 лютого 2017 року  у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась  нарада заступників директорів

з виховної роботи, на якій були присутні: медтодисти РМК та заступники директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів. На нараді розглядалися питання:

 1. Виконання державної молодіжної політики в закладах освіти району. Аналіз роботи з нормативно-правовими документами.

 2. Аналіз частоти оновлення шкільних сайтів. Зміст оновлення: переваги та недоліки.

 3. Організація проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

 4. Організація виховного процесу на основі вивчення розвитку індивідуальних здібностей учнів.


Відзначення Дня вшанування

учасників бойових дій на території інших держав

 

    У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Жахливих втрат зазнала у цій війні Україна. Втрати по національностям:…українці – 2378 чол. (більш ніж 17 % від загальних втрат).

    Афганська війна торкнулася своїм чорним крилом і Широківщину. З нашого району у цій війні брали участь понад 100 юнаків, сім з них живими не повернулися додому.

    На виконання Плану заходів декади мужності і патріотизму з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 28-ої річниці виводу військ з Афганістану 15 лютого 2017 р. у навчальних закладах району панувала особлива атмосфера - вшановували тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляли голови перед світлою пам’яттю полеглих, які виконували бойовий наказ Батьківщини. В усіх школах району заняття розпочалися з проведення уроку мужності «Неминуче світло великого подвигу». В рекреаціях навчальних закладів розміщені світлини воїнів-інтернаціоналістів (Андріївська СЗШ, Широківська СЗШ №2, Запорізька СЗШ, Олександрівська СЗШ), звучать пісні про афганську війну (Новокурська СЗШ, Широківська СЗШ №1, Червонівська та Явдотівська філії ОКЗ «Карпівська СЗШ»), організований перегляд документальних фільмів про військові дії на території Афганістану «Афган – мій біль», «Миротворці» (Благодатнівська СЗШ, Шестірнянська СЗШ, Карпівська СЗШ). Учні 7-го класу Тихоставської філії ОКЗ «Карпівська СЗШ» зустрілися з воїнами - інтернаціоналістами Федоренком С.Г. та Полянським В.М. На цій зустрічі був присутній директор ТОВ «Сібаріт» Пельт В.П., який звернувся зі словами привітання до воїнів-інтернаціоналістів та учнів школи,  підкреслив, що обов’язок всіх наступних поколінь – шанувати воїнів – ветеранів Афганістану.

    В шкільних бібліотеках оформлені тематичні куточки, виставки «Афганістан – наша біль», «Шляхами мужності і слави». Восьмикласники Карпівської СЗШ презентували результати пошукової роботи із записами спогадів учасників бойових дій – своїх односельців. Учні Андріївської СЗШ, Тихоставської філії ОКЗ «Карпівська СЗШ», Запорізької СЗШ поклали квіти до меморіальних дошок загиблих односельців воїнів-інтернаціоналістів Струка Миколи, Лазебного Миколи, Наконечного Степана.

    Молодь навчальних закладів району висловлюють шану і подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, вірність присязі і честі.

  14 лютого 2017 року на базі районного Будинку дитячої творчості був проведений районний конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій «Мікроша». Метою проведення конкурсу є організація змістовного дозвілля учнівської молоді, впровадження в навчально-виховний процес сучасних прийомів навчання, залучення до участі в конкурсах з інформатики, стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку. В конкурсі взяли участь 11 учнів з 5 шкіл району. Переможцями районного конкурсу учнівської молоді з інформаційних технологій «Мікроша» стали:

    в номінації «Web-дизайн»:

ІІІ місце – Кучерука Олександра, учня Шестірнянської СЗШ.

    в номінації «Офіс»:

І місце – Пляшко Максима, учня Широківської СЗШ № 2;

ІІ місце – Махонько Катерину, ученицю Шестірнянської СЗШ;

ІІІ місце – Курилович Катерину, ученицю Андріївської СЗШ;

ІІІ місце – Стегнюк Катерину, ученицю Андріївської СЗШ.


13 лютого 2017 року в Широківській СЗШ №1  до Дня Святого Валентина з метою популяризації англійської мови, поширення кругозору учнів, виховання почуття любові, поваги, добра до близьких, друзів в школі члени Клім Клабу (клуб любителів іноземної мови) провели захід для учнів 3, 4, 5 класів "St. Valentine's". Діти дізналися про історію цього свята, навчилися говорити компліменти один одному, взяли участь у конкурсах "Склади слово", "Вивчи вірш", "Напиши комплімент", "Хто забрав моє серце", вирішували кросворди. Вибрали ідеальну пару. Нею стали Денисенко Д. і Коржовський Д.  Тепла, дружня атмосфера сприяла гарному настрою. Вчителі Сокур Г.К. та Шишка Ю.В. допомагали учням вивчити слова-символи цього свята. Самі активні учні отримали солодкі призи і книжки на англійській мові, які подарували волонтери з США Джошуа Мей і Мері Мей, коли працювали в школі у 2013 році.


 07 лютого 2017 році на базі Широківської СЗШ №1 та Широківської СЗШ №2 відбулися районні змагання з волейболу серед учнів загальноосвітніх шкіл району. За результатами гри команди здобули місця:

серед юнаків

I місце – Широківська СЗШ №1;

II місце - Широківська СЗШ №2;

III місце – Шестірнянська СЗШ

серед дівчат

I місце – Широківська СЗШ №1;

II місце - Широківська СЗШ №2                                                               

III місце – Запорізька СЗШ.