29 травня 2017 року  в 7 загальноосвітніх навчальних закладах району розпочали роботу пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням (Олександрівська СЗШ, Андріївська СЗШ, Шестірнянська СЗШ, Карпівська СЗШ, Благодатнівська  СЗШ, Широківська СЗШ №1, Широківська СЗШ №2). Діти  району охоплені увагою досвідчених педагогів-вихователів, психологів, керівників гуртків.

    Відкриття  табірної зміни в усіх закладах відпочинку традиційно почалося з табірної лінійки, діти зі щирими посмішками та веселим настроєм  зустріли літні канікули..

    Педагогами району розроблено плани роботи з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, інтересів та здібностей вихованців: тематичні екскурсії до районного історико-краєзнавчого музею, на страусину ферму, до ботанічного саду (м.Кривий Ріг), до басейну (м.Інгулець); концерти, спортивні змагання з волейболу, футболу та настільного тенісу, роботу гуртків та секцій за різними напрямками: науково-технічним, художньо-естетичним, еколого-натуралістичним, туристсько-краєзнавчим.

    Також цього року вчителі іноземних мов продовжують поглиблювати знання дітей з іноземних мов на базі мовних загонів, які працюють у всіх пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням.


23 травня 2017 року на базі районного Будинку дитячої творчості відбувся конкурс з початкового технічного моделювання. Взяли участь 12 учнів з 6 команд району.

За результатами змагання місця визначені таким чином:

   І місце – команда Степівської СЗШ;

   ІІ місце – команда Широківська СЗШ №2;

   ІІІ місце – команда Шестірнянської СЗШ.

Команди, які зайняли призові місця були нагороджені грамотами відділу освіти.


19 травня 2017 року пройшов районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Метою цієї гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

    72 учнів із 9 загальноосвітніх навчальних закладів району демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

    Оцінювала конкурс головна суддівська колегія, до складу якої увійшли методисти РМК відділу освіти Широківської РДА, керівник РМО вчителів предмету «Захист Вітчизни». підполковник озброєних сил України Нікітін Сергій Анатолійович.

    Джури демонстрували муштровий впоряд, показували вміння володіти зброєю, долали смугу перешкод, змагались в перетягуванні линви, відповідали на тестові питання зі знання історії України, а також дивували своїми талантами. Мистецький конкурс-ватра.

    За підсумками гри визначено таких переможців:

І місце – рій «Чайка» Широківської СЗШ №1;

І місце – рій «Незламні» Благодатнівської СЗШ;

ІІ місце – рій «Характерники» Новолатівської СЗШ;

ІІ місце – рій «Сокіл» Шестірнянської СЗШ;

ІІІ місце – рій «ім. Івана Сіромахи» Широківської СЗШ №2.

   Переможці були нагороджені грамотами відділу освіти Широківської РДА.

   Сокіл» («Джура») – дитячо-юнацька гра, що на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування.


з 15 по 19 травня 2017 року в навчальних закладах району було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, з метою здійснення комплексу профілактичних заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму протягом навчального року та літніх канікул, поширення кращих форм і методів профілактичної роботи серед неповнолітніх учасників дорожнього руху.

    В рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено заходи:

-   загальношкільна лінійка «Безпека на дорозі. Дотримання правил дорожнього руху»;

-   виховна година, виховне заняття на тему: «Я - пішохід, я – пасажир». «В країні дорожньог оруху»;

-   брейн-ринг «Дорожні знаки»;

-   сценка «Світлофор та діти»;

-   перегляд відеороликів про безпечну поведінку на дорогах;

-   оновлення інформаційних куточків;

-   конкурс плакатів про безпеку дорожнього руху;

-   круглий стіл «Ми за безпеку на дорогах» 8-9кл.;

-   єдиний урок безпеки на тему «Безпечна дорога зі школи до дому»;

-   в 5-9 класах практичні заняття з надання першої домедичної допомоги постраждалим в наслідок дорожньо – транспортних пригод «Знаю, вмію, рятую» (вчителі основ здоров’я);

-   оформлення в бібліотеці та класних кімнатах експозицій виставок тематичної художньої навчально – виховної літератури присвячених тижню безпеки дорожнього руху (1-11 класи та бібліотекар);

-   виховні години, виховні заняття на теми: «Дитина – пасажир», «Захистись – засвітись», «Зелений вогник»;

-   конкурс малюнку на асфальті «Увага на дорозі!»;

-   проведення роз’яснювальної роботи серед батьків та працівників навчальних закладів щодо пропаганди безпеки дорожнього руху.


12-14  травня 2017 року у навчальних закладах району проходили заходи з нагоди відзначення Дня Європи в Україні.  Трохи історії. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи  вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало "наріжним каменем Європейської федерації". Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

 

На Міланському саміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначити "День Європи" 9 травня. В Україні День Європи святкується щорічно кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року.

 

Навчальні заклади Широківщини теж активно беруть участь в Дні Європи. Так протягом 10-15 травня 2017 року були проведені наступні заходи:

 

Назва заходу

Дата

проведення

Місце

проведення

1

Відкриття Днів  Європи

12.05.2017

Навчальні заклади району

2.

Галерея світлин «Європейське обличчя мого краю»

10-12.05.

2017

Навчальні заклади району

3

Захист проектів «Традиції країн Європи»;

«Подорож до Європи»

12.05.2017

12.05.2017

Широківська СЗШ №2

Благодатнівська СЗШ

4

Фестиваль «Країни Європи у нашій школі»

11-12.05. 2017

Широківська СЗШ №2

5

Єдиний день інформування для батьків «Україна – ЄС: реалії та перспективи співпраці»

12.05.2017

Явдотівська НСЗШ

6

Конкурс малюнку на асфальті «Прапори Європи»

12.05.2017

Олександрійська НСЗШ

7

Інформ-дайджест «Нацвідоміші місця Європи»

11.05.2017

Навчальні  заклади  району

8

Флеш-моб «Ми-діти світу»

12.05.2017

Новокурська СЗШ

9

Парад країн Європи

15.05.2017

Навчальні  заклади  району

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заходи проводились з метою: сприяли формування в учнів уявлення про міжнародні акти, що розкривають загальну стратегію України по відношенню до Євросоюзу; підвищили мотивацію до вивчення мов європейських країн; зосередили увагу на геополітичному розташуванні держави та спільній історії, розвиткові культури.

 


14 травня 2017 року - День матері - свято любові і поваги, і єдиним справжнім подарунком у цей день є вираз взаємної любові! Любов матері - основа і джерело життя. У цілому світі мірою гідності людини вважається її вдячність матері за життя, за всі її старання, за виховання дітей і за самопожертви.

    День матері - одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити свою дитину незважаючи ні на що.

    Хоча День матері - сімейне свято, у навчальних закладах району протягом 12-13 травня вітали мам, адже саме діти повинні пізнати, відчути ким є для них мама. У щасливої матері зростають щасливі діти, тому конкурси «Квіти для мами» та «Ім’я мами», виготовлення вітальних листівок, привітання, конкурси віршів про мам – це те мале, що робить життя наших матусь прекрасним!

    У цей день від усієї душі вітаємо дорогих мам зі святом! Для вас, любі матусі, найкращі квіти, найщіріші побажання, найніжніші поцілунки!


11 травня 2017 року на стадіоні «Колос» відбувся фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Нащадки козацької слави». У фестивалі взяли участь 7 команд з загальноосвітніх навчальних закладів району. Перемогу виборола команда Широківської СЗШ №2, яка буде захищати район на обласному фестивалі.


11 травня 2017 року  у відділі освіти Широківської районної державної адміністрації відбулась об'єднана нарада заступників директорів з навчально-виховної та виховної роботи, на якій були присутні завідуюча РМК - Біднова Л.Г., методисти РМК Лисенко Т.В., Пшенична Т.А., Демченко К.С., Юхно В.А., заступники директорів з навчально-виховної та виховної роботи.  На нараді розглядалися питання:

1. Про організацію проходження медичних профілактичних оглядів працівниками закладів освіти в 2017 році.

2. Організація літнього відпочинку школярів.

3. Профілактика насилля над дітьми в умовах загальноосвітнього навчального закладу.

4. Про проведення профілактичної кампанії щодо безпеки життєдіяльності дітей під час літніх канікул.

5. Про порядок проведення змагань, конкурсів районного етапу гри «Сокіл»(«Джура»).

6. Профілактика ВІЛ/СНІДу через реалізацію міжнародних проектів «Чесна гра», «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій».

7. Моніторингове дослідження якості знань та успішності учнів.


День Перемоги у школах району

 

    День Перемоги – світле, радісне свято, але з присмаком солоних сліз та гіркотою втрат. Не випадково це свято припадає саме навесні, коли земля прокидається від важкого сну після зимових заметілей та випростовується із льодового полону, коли буйним цвітом розквітають тюльпани, голова паморочиться від настояного бузкового аромату. 9 травня 1945 року – ця дата закарбується у серцях народу на віки. Адже саме цього теплого травневого дня над чистим небом запалали салюти перемоги. Із року в рік народ відзначає свято Дня Перемоги з трепетом у серці та сльозами на очах. Нащадки свято бережуть пам’ять про подвиг свого народу. Для школярів це день завжди особливий. Як і кожного року, на передодня Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги у навчальних закладах району пройшли урочисті лінійки, традиційні уроки Мужності, учні впорядкували пам’ятники загиблим воїнам, рознесли листівки-вітання ветеранам, відвідали районний історико- краєзнавчий музей. А також відбулися зустрічі із старожилами, які пам’ятають опалені війною роки. 9 травня учні стояли в почесній варті біля меморіалів загиблим воїнам, брали участь у мітингах, поклали квіти до обелісків . Молоде покоління завжди з вдячністю пам’ятатиме про подвиг учасників Другої світової війни.

5 травня 2017 року на стадіоні «Колос» відбулися змагання серед команд учнів загальноосвітніх навчальних закладів з легкоатлетичного чотириборства. Перше місце виборола команда ОКЗ «Карпівської СЗШ», яка 12 травня 2017 року захищатиме честь району на обласних змаганнях в м. Кривий Ріг